آشنایی با واحد

شرح وظایف کلی واحد بیماری های غیر واگیر

  انسان امروزی در حلقه ای از بیماری های غیرواگیر از جمله بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشارخون، سرطان و ... گرفتار آمده است. انسان در جوامع مدرن امروزی در لابلای تبلیغات بی رویه محصولات غذایی نامناسب و تبعات ناشی از رشد جمعیت نظیر آلودگی هوا، ترافیک و حوادث جاده ای، افزایش استفاده از سموم کشاورزی، استرس های محیطی، گرد و غبار و هزاران عامل مضر و خطرناک محصور گشته است.


وظیفه و رسالت واحد مبارزه با بیماری های غیرواگیر گسترش برنامه های آموزشی، ترویج فرهنگ تغذیه سالم و مصرف سبزی و میوه، توسعه فرهنگ عدم مصرف دخانیات، توسعه فرهنگ ورزش و فعالیت های بدنی، شناسایی و غربالگری بیماری های غیرواگیر برابر پروتکل وزارت بهداشت و درمان و در کل ارائه الگوی مناسب شیوه زندگی سالم می باشد و این مهم میسر نیست مگر با همیاری و همکاری کلیه اقشار جامعه که در جهت کاهش عوامل مضر و زیانبار، محیطی امن و سالم داشته باشیم.

 

مهمترین وظایف واحد غیر واگیر(ژنتیک اجتماعی، غربالگری نوزادان، غربالگری سرطان، ایراپن) برنامه ریزی ، هدایت و هماهنگی و کنترل فعالیتهای بهورزان ، مراقبین و پزشکان در خصوص برنامه های غیر واگیر در چهارچوب دستورالعمل های ابلاغی می باشد.


 اعضاء واحد

مسئول واحد مبارزه با بیماری های غیرواگیر                    

احمد احمدزاده(کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی و دارای  MPH اپیدمیولوژی میدانی )           

شماره تماس مستقیم: 46121324

f

 

کارشناسان واحد

سمت

شماره تماس

چنور مولودی

کارشناس تالاسمی ، تیروئید نوزادان و PKU

46123480